• Tidak ada hasil yang ditemukan

rph bm tahun 3 minggu 16 pertanian dan penternakan

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "rph bm tahun 3 minggu 16 pertanian dan penternakan"

Copied!
5
0
0

Teks penuh

(1)

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu ISNIN

Tarikh 25 April 2016 Masa 740-840 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.2,4.3.1 Literasi -7.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

1. Melakonkan dialog dengan betul. Literasi

1. Membina dan menulis ayat majmuk.

Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

ABM buku teks, buku aktiviti,

Aktiviti PdP

1. Murid dibahagikan kepada dua kumpulan.

2. Murid melakonkan dialog di dalam kumpulan dengan pemantaun guru. 3. Murid disoal oleh guru berkenaan maklumat yang diperolehi pada bahan

rangsangan.

4. Murid menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms 78 dan 79. 5. Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu SELASA

(2)

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.2,4.3.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

1. Melakonkan dialog dengan betul.

Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

ABM buku teks, buku aktiviti,

Aktiviti PdP

1. Murid dibahagikan kepada dua kumpulan.

2. Murid melakonkan dialog ms80-81 di dalam kumpulan dengan pemantaun guru. 3. Murid disoal oleh guru berkenaan maklumat yang diperolehi pada bahan

rangsangan.

4. Murid diberikan penerangan tambahan.

5. Murid menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms 78 dan 79. 6. Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu RABU

Tarikh 4 Mei 2016 Masa 0810-0940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

(3)

Standard Pembelajaran KSSR – 2.6.2, 1.5.2 Literasi -7.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat KSSR

1. menyatakan sekurangnya 2 ayat tunggal yang dapat dibina berdasarkan bahan bacaan,

2. mengenalpasti ayat tunggal dan ayat majmuk pada buku teks.

Literasi

1. Membina sekurangnya 2 ayat tunggal dengan betul. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

ABM buku teks, buku aktiviti,

Aktiviti PdP

1. Murid membacakan petikan pada buku teks ms82.

2. Murid disoal berkenaan dengan maklumat atau ilmu yang diperolehi pada petikan yang dibaca.

3. Murid dibahagikan dalam kumpulan.

4. Murid diminta mengenalpasti ayat tunggal atau ayat majmuk pada buku teks. 5. Perbincangan jawapan antara guru dengan murid.

6. Murid menyalin kembali ayat tunggal dan ayat majmuk pada buku teks. 7. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu KHAMIS

Tarikh 5 Mei 2016 Masa 1100-1200 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

(4)

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Membina satu catatan berdasarkan gambar yang diberikan.

2. Membina satu karangan berdasarkan catatan yang ditulis. Elemen Merentas

Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

ABM buku teks, , buku aktiviti,

Aktiviti PdP

1. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.

2. Murid diminta berbincang tentang maklumat pada buku teks (gegantung/risalah) ms84.

3. Murid diminta menyatakan dapatan masing-masing. 4. Murid diminta menyelesaikan buku aktiviti ms1 jilid 2. 5. Perbincangan jawapan antara guru dengan murid. 6. Murid membuat refleksi dengan baik.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu JUMAAT

Tarikh 6 Mei 2016 Masa 1000-1130 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 3.5.2, 2.5.2 Literasi - 2.4

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

1. Mencatat maklumat dengan betul megikut susunan. 2. .Menceritakan maklumat dnegan betul berdasarkan

(5)

Literasi

1. Menulis sekurangnya 3 ayat tunggal yang mengandungi suku kata tertutup.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

ABM buku teks, , buku aktiviti,

Aktiviti PdP

1. Murid membaca teks ms85.

2. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.

3. Dalam kumpulan, murid menyusun dan melengkapkan carta alir. 4. Murid menceritakan dapatan masing-masing.

5. Dapatan murid ditulis pada papan hitam melalui peta alir. 6. Murid menulis dapatan dalam buku teks.

7. Murid menyelesaikan aktiviti ms2 dan 3.

8. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Referensi
