• Tidak ada hasil yang ditemukan

rph sains tahun 1 minggu 16

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "rph sains tahun 1 minggu 16"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Rancangan Pengajaran Harian

Mata Pelajaran/Subjek:SAINS Selasa

Tarikh 18 April 2017

Masa 1130-1230

Darjah Tahun 1

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Haiwan

Standard Pembelajaran 5.1.2, 5.1.3

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Menyatakan sekurangnya 2 kepentingan bahagian tubuh haiwan dengan betul.

Elemen Merentas Kurikulum

kreativiti, kemahiran berfikir

ABM buku teks, buku aktiviti, gambar, video

Aktiviti PdP

1. Murid ditunjukkan video haiwan berenang. 2. Murid disoal berkenaan video tersebut.

3. Murid diterangkan dengan kegunaan tubuh badan haiwan yang lain. 4. Murid ditunjukkan gambar pelbagai jenis haiwan.

5. Murid diminta menyatakan bahagian tubuh haiwan tersebut.dan fungsi bahagian tersebut secara berpasangan.

6. Murid membuat buku aktiviti ms 30-31.

7. Murid membuat kesimpulan tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

(2)

Rancangan Pengajaran Harian

Mata Pelajaran/Subjek: SAINS Khamis

Tarikh 20 April 2017

Masa 1130-1200

Darjah Tahun 1

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Haiwan

Standard Pembelajaran 5.1.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Mengenalpasti sekurangnya 2 kumpulan haiwan yang mempunyai bahagian tubuh yang sama

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran berfikir

ABM buku teks, buku aktiviti

Aktiviti PdP

1. Murid ditunjukkan dengan gambar lembu dan kucing. 2. Murid diminta mengenalpasti anggota yang sama.

3. Murid diterangkan berkenaan dengan terdapat haiwan yang mempunyai anggota badan yang sama.

4. Murid membuat aktiviti ms32-33.

5. Murid membuat kesimpulan tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Referensi
