• Tidak ada hasil yang ditemukan

rph sains tahun 1 minggu 8

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "rph sains tahun 1 minggu 8"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Rancangan Pengajaran Harian

Mata Pelajaran/Subjek:SAINS Isnin

Tarikh 20 Februari 2017

Masa 1200-1230

Darjah Tahun 1

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Kemahiran Saintifik/Peraturan Bilik Sains

Standard Pembelajaran 1.1.1, 1.2.1, 1.2.2, 1.2.3, 2.1.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Mengulangkaji pembelajaran yang lalu

Elemen Merentas Kurikulum

kreativiti, kemahiran berfikir

ABM buku teks, buku aktiviti

Aktiviti PdP

1. Murid berbincang dengan guru berkenaan dengan Aktiviti Mari Ulang Kaji dalam buku teks.

2. Murid menulis dalam buku tulis 3. Murid menyelesaikan buku aktiviti.

4. Murid membuat kesimpulan tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

(2)

Rancangan Pengajaran Harian

Mata Pelajaran/Subjek: SAINS Selasa

Tarikh 21 Februari 2017

Masa 0710-0810

Darjah Tahun 1

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Benda hidup dan benda bukan hidup

Standard Pembelajaran 3.1.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Menyatakan sekurangnya 3 benda hidup dan 3 benda tidak hidup.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran berfikir

ABM buku teks,

Aktiviti PdP

1. Murid ditunjukkan dengan gambar robot.

2. Murid disoal apakah yang diperhatikan oleh mereka dan perbezaan robot dan manusia.

3. Murid ditunjukkan dengan pelbagai gambar dan menyatakan sama ada gambar yang ditunjukkan benda hidup atau tidak hidup,.

4. Murid menyelesaikan buku aktiviti.

5. Murid membuat kesimpulan tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Referensi
