• Tidak ada hasil yang ditemukan

rph sains tahun 1 minggu 13

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "rph sains tahun 1 minggu 13"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Rancangan Pengajaran Harian

Mata Pelajaran/Subjek:SAINS Selasa

Tarikh 28 Mac 2017

Masa 1130-1230

Darjah Tahun 1

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Manusia

Standard Pembelajaran 4.1.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Menyatakan sekurangnya 3 deria manusia.

2. Mengenalpasti sekurangnya 3 bahagian tubuh bagi setiap deria dengan betul

Elemen Merentas Kurikulum

kreativiti, kemahiran berfikir

ABM lirik lagu buku teks, buku aktiviti, gambar

Aktiviti PdP

1. Murid menyanyikan lagu yang diminta oleh guru.

2. Berdasarkan lagu tersebut, murid diminta mengenalpasti deria yang terdapat pada lagu tersebut.

3. Murid diminta menyatakan kegunaan setiap deria berdasarkan lagu tersebut. 4. Seorang murid dipanggil ke depan.

5. Murid disoal berkenaan deria bagi setiap tubuh anggota badan. 6. Murid menyiapkan buku aktiviti.

7. Murid membuat kesimpulan tajuk hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: SAINS Khamis

Tarikh 30 Mac 2017

(2)

Rancangan Pengajaran Harian

Masa 1130-1200

Darjah Tahun 1

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Manusia

Standard Pembelajaran 4.1.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Membuat pengelasan terhadap beberapa objek menggunakan deria.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran berfikir

ABM buku teks, buku aktiviti

Aktiviti PdP

1. Murid diberikan perkataan objek di papan hitam.

2. Murid diminta mengelaskan objek tersebut kepada bilangan tayar.

3. Murid diterangkan lagi dengan perkataan pengelasan menggunakan buku teks ms34.

4. Murid membuat buku aktiviti.

5. Murid membuat kesimpulan tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Referensi
