• Tidak ada hasil yang ditemukan

rph bm tahun 3 minggu 17 pertanian dan penternakan

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "rph bm tahun 3 minggu 17 pertanian dan penternakan"

Copied!
60
0
0

Teks penuh

(1)

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu ISNIN

Tarikh 9 Mei 2016 Masa 740-840 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 2.5.3, 3.6.2 Literasi -2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

1. Menulis satu pengumuman dengan betul berdasarkan maklumat yang diberikan.

Literasi

1. Membina dan menulis 6 perkataan suku kata tertutup. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

ABM buku teks, buku aktiviti,

Aktiviti PdP

1. Murid berbincang dalam kumpulan berkenaan dengan petikan pada ms86 2. Murid membaca buku teks ms86.

3. Murid menulis pengumuman di dalam buku tulis.

4. Murid literasi menulis perkataan yang diminta oleh guru berdasarkan teks. 5. Murid literasi menulis perkataan pada ruangan pengumuman yang diminta oleh

guru.

6. Murid menguasai menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms4. 7. Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

(2)

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu SELASA

Tarikh 10 Mei 2016 Masa 840-940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.2,4.3.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

1. Menulis 3 pantun dengan lengkap dalam buku tulis. 2. Mengenalpasti cara membina pantun dengan

melihat kepada penghujung bunyi setiap baris. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

ABM buku teks, buku aktiviti,

Aktiviti PdP

1. Murid diminta membacakan satu rangkap pantun pada buku teks ms87.

2. Murid diterangkan oleh guru berkenaan pembayang maksud dan maksud pada buku teks.

3. Murid menyalin dapatan tersebut.

4. Murid secara berpasangan dimnta melengkapkan pantun Taman Mini. 5. Murid menyalin kembali pantun di dalam buku tulis.

6. Murid menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms 5. 7. Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu RABU

(3)

Kandungan/

Fokus pembelajaran

Standard Pembelajaran KSSR – 5.3.1, 2.3.1 Literasi -7.4

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat KSSR

1. memisahkan dengan betul sekurangnya 2 ayat majmuk kepada ayat tunggal.

2. Membina ayat majmuk daripada ayat tunggal. Literasi

1. Membina sekurangnya 2 majmuk dengan betul. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

ABM buku teks, buku aktiviti,

Aktiviti PdP

1. Murid membacakan petikan pada buku teks ms88.

2. Murid diminta membina ayat majmuk dalam buku tulis berdasarkan situasi 1.

3. Murid diberikan bimbingan untuk menggunakan kata hubung yang sesuai digunakan bagi membina ayat majmuk.

4. Murid diminta membina ayat tunggal daripada ayat majmuk berdasarkan situasi 2. 5. Murid literasi membina ayat tunggal daripada ayat majmuk dengan bimbingan guru, 6. Murid menyelesaikan aktiviti ms6.

7. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu KHAMIS

Tarikh 12 Mei 2016 Masa 1100-1200 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

(4)

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Menjawab sekurangnya 3 daripada 6 soalan pemahaman dengan betul

2. Menyatakan sekurangnya 1 ilmu yang diperolehi daripada bacaan tersebut.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

ABM buku teks, , buku aktiviti,

Aktiviti PdP

1. Murid diminta membacakan petikann.

2. Murid disoal pengetahuan baharu yang mereka perolehi daripada petikan tersebut. 3. Murid berpasangan menjawab soalan pemahaman.

4. Perbincangan jawapan antara guru dengan murid. 5. Murid diminta menyelesaikan buku aktiviti ms7. 6. Murid membuat refleksi dengan baik.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu JUMAAT

Tarikh 13 Mei 2016 Masa 1000-1130 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.3, 5.2.3 Literasi - 2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

(5)

rangsangan. Literasi

1. Menulis sekurangnya 4 perkataan suku kata tertutup dengan betul.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

ABM buku teks, , buku aktiviti,

Aktiviti PdP

1. Murid membaca teks ms90.

2. Murid diterangkan dengan kata majmuk.

3. Murid menyenaraikan kata majmuk pada emel dalam buku teks. 4. Murid menguasai membina ayat berdasarkan kata majmuk tersebut.

Murid literasi diberikan bimbingan mengenalpasti dan menulis kata majmuk daripada buku teks.

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu ISNIN

Tarikh 9 Mei 2016 Masa 740-840 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 2.5.3, 3.6.2 Literasi -2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

2. Menulis satu pengumuman dengan betul berdasarkan maklumat yang diberikan.

Literasi

2. Membina dan menulis 6 perkataan suku kata tertutup. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

ABM buku teks, buku aktiviti,

(6)

8. Murid berbincang dalam kumpulan berkenaan dengan petikan pada ms86 9. Murid membaca buku teks ms86.

10.Murid menulis pengumuman di dalam buku tulis.

11.Murid literasi menulis perkataan yang diminta oleh guru berdasarkan teks. 12.Murid literasi menulis perkataan pada ruangan pengumuman yang diminta oleh

guru.

13.Murid menguasai menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms4. 14.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu SELASA

Tarikh 10 Mei 2016 Masa 840-940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.2,4.3.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

3. Menulis 3 pantun dengan lengkap dalam buku tulis. 4. Mengenalpasti cara membina pantun dengan

melihat kepada penghujung bunyi setiap baris. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(7)

8. Murid diminta membacakan satu rangkap pantun pada buku teks ms87.

9. Murid diterangkan oleh guru berkenaan pembayang maksud dan maksud pada buku teks.

10.Murid menyalin dapatan tersebut.

11.Murid secara berpasangan dimnta melengkapkan pantun Taman Mini. 12.Murid menyalin kembali pantun di dalam buku tulis.

13.Murid menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms 5. 14.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu RABU

Tarikh 11 Mei 2016 Masa 0810-0940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 5.3.1, 2.3.1 Literasi -7.4

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat KSSR

3. memisahkan dengan betul sekurangnya 2 ayat majmuk kepada ayat tunggal.

4. Membina ayat majmuk daripada ayat tunggal. Literasi

2. Membina sekurangnya 2 majmuk dengan betul. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(8)

8. Murid membacakan petikan pada buku teks ms88.

9. Murid diminta membina ayat majmuk dalam buku tulis berdasarkan situasi 1.

10.Murid diberikan bimbingan untuk menggunakan kata hubung yang sesuai digunakan bagi membina ayat majmuk.

11.Murid diminta membina ayat tunggal daripada ayat majmuk berdasarkan situasi 2. 12.Murid literasi membina ayat tunggal daripada ayat majmuk dengan bimbingan guru, 13.Murid menyelesaikan aktiviti ms6.

14.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu KHAMIS

Tarikh 12 Mei 2016 Masa 1100-1200 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 3.3.3., 2.6.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

3. Menjawab sekurangnya 3 daripada 6 soalan pemahaman dengan betul

4. Menyatakan sekurangnya 1 ilmu yang diperolehi daripada bacaan tersebut.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

ABM buku teks, , buku aktiviti,

(9)

7. Murid diminta membacakan petikann.

8. Murid disoal pengetahuan baharu yang mereka perolehi daripada petikan tersebut. 9. Murid berpasangan menjawab soalan pemahaman.

10.Perbincangan jawapan antara guru dengan murid. 11.Murid diminta menyelesaikan buku aktiviti ms7. 12.Murid membuat refleksi dengan baik.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu JUMAAT

Tarikh 13 Mei 2016 Masa 1000-1130 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.3, 5.2.3 Literasi - 2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

3. Mencatat maklumat dengan betul megikut susunan. 4. .Menceritakan maklumat dengan betul berdasarkan

rangsangan. Literasi

2. Menulis sekurangnya 4 perkataan suku kata tertutup dengan betul.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

(10)

5. Murid membaca teks ms90.

6. Murid diterangkan dengan kata majmuk.

7. Murid menyenaraikan kata majmuk pada emel dalam buku teks. 8. Murid menguasai membina ayat berdasarkan kata majmuk tersebut.

9. Murid literasi diberikan bimbingan mengenalpasti dan menulis kata majmuk daripada buku teks.

10.Murid menyelesaikan aktiviti ms8.

11.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu ISNIN

Tarikh 9 Mei 2016 Masa 740-840 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 2.5.3, 3.6.2 Literasi -2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

3. Menulis satu pengumuman dengan betul berdasarkan maklumat yang diberikan.

Literasi

3. Membina dan menulis 6 perkataan suku kata tertutup. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

ABM buku teks, buku aktiviti,

(11)

15.Murid berbincang dalam kumpulan berkenaan dengan petikan pada ms86 16.Murid membaca buku teks ms86.

17.Murid menulis pengumuman di dalam buku tulis.

18.Murid literasi menulis perkataan yang diminta oleh guru berdasarkan teks. 19.Murid literasi menulis perkataan pada ruangan pengumuman yang diminta oleh

guru.

20.Murid menguasai menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms4. 21.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu SELASA

Tarikh 10 Mei 2016 Masa 840-940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.2,4.3.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

5. Menulis 3 pantun dengan lengkap dalam buku tulis. 6. Mengenalpasti cara membina pantun dengan

melihat kepada penghujung bunyi setiap baris. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(12)

15.Murid diminta membacakan satu rangkap pantun pada buku teks ms87.

16.Murid diterangkan oleh guru berkenaan pembayang maksud dan maksud pada buku teks.

17.Murid menyalin dapatan tersebut.

18.Murid secara berpasangan dimnta melengkapkan pantun Taman Mini. 19.Murid menyalin kembali pantun di dalam buku tulis.

20.Murid menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms 5. 21.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu RABU

Tarikh 11 Mei 2016 Masa 0810-0940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 5.3.1, 2.3.1 Literasi -7.4

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat KSSR

5. memisahkan dengan betul sekurangnya 2 ayat majmuk kepada ayat tunggal.

6. Membina ayat majmuk daripada ayat tunggal. Literasi

3. Membina sekurangnya 2 majmuk dengan betul. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(13)

15.Murid membacakan petikan pada buku teks ms88.

16.Murid diminta membina ayat majmuk dalam buku tulis berdasarkan situasi 1.

17.Murid diberikan bimbingan untuk menggunakan kata hubung yang sesuai digunakan bagi membina ayat majmuk.

18.Murid diminta membina ayat tunggal daripada ayat majmuk berdasarkan situasi 2. 19.Murid literasi membina ayat tunggal daripada ayat majmuk dengan bimbingan guru, 20.Murid menyelesaikan aktiviti ms6.

21.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu KHAMIS

Tarikh 12 Mei 2016 Masa 1100-1200 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 3.3.3., 2.6.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

5. Menjawab sekurangnya 3 daripada 6 soalan pemahaman dengan betul

6. Menyatakan sekurangnya 1 ilmu yang diperolehi daripada bacaan tersebut.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

ABM buku teks, , buku aktiviti,

(14)

13.Murid diminta membacakan petikann.

14.Murid disoal pengetahuan baharu yang mereka perolehi daripada petikan tersebut. 15.Murid berpasangan menjawab soalan pemahaman.

16.Perbincangan jawapan antara guru dengan murid. 17.Murid diminta menyelesaikan buku aktiviti ms7. 18.Murid membuat refleksi dengan baik.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu JUMAAT

Tarikh 13 Mei 2016 Masa 1000-1130 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.3, 5.2.3 Literasi - 2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

5. Mencatat maklumat dengan betul megikut susunan. 6. .Menceritakan maklumat dengan betul berdasarkan

rangsangan. Literasi

3. Menulis sekurangnya 4 perkataan suku kata tertutup dengan betul.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

(15)

12.Murid membaca teks ms90.

13.Murid diterangkan dengan kata majmuk.

14.Murid menyenaraikan kata majmuk pada emel dalam buku teks. 15.Murid menguasai membina ayat berdasarkan kata majmuk tersebut.

16.Murid literasi diberikan bimbingan mengenalpasti dan menulis kata majmuk daripada buku teks.

17.Murid menyelesaikan aktiviti ms8.

18.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu ISNIN

Tarikh 9 Mei 2016 Masa 740-840 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 2.5.3, 3.6.2 Literasi -2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

4. Menulis satu pengumuman dengan betul berdasarkan maklumat yang diberikan.

Literasi

4. Membina dan menulis 6 perkataan suku kata tertutup. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

ABM buku teks, buku aktiviti,

(16)

22.Murid berbincang dalam kumpulan berkenaan dengan petikan pada ms86 23.Murid membaca buku teks ms86.

24.Murid menulis pengumuman di dalam buku tulis.

25.Murid literasi menulis perkataan yang diminta oleh guru berdasarkan teks. 26.Murid literasi menulis perkataan pada ruangan pengumuman yang diminta oleh

guru.

27.Murid menguasai menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms4. 28.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu SELASA

Tarikh 10 Mei 2016 Masa 840-940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.2,4.3.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

7. Menulis 3 pantun dengan lengkap dalam buku tulis. 8. Mengenalpasti cara membina pantun dengan

melihat kepada penghujung bunyi setiap baris. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(17)

22.Murid diminta membacakan satu rangkap pantun pada buku teks ms87.

23.Murid diterangkan oleh guru berkenaan pembayang maksud dan maksud pada buku teks.

24.Murid menyalin dapatan tersebut.

25.Murid secara berpasangan dimnta melengkapkan pantun Taman Mini. 26.Murid menyalin kembali pantun di dalam buku tulis.

27.Murid menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms 5. 28.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu RABU

Tarikh 11 Mei 2016 Masa 0810-0940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 5.3.1, 2.3.1 Literasi -7.4

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat KSSR

7. memisahkan dengan betul sekurangnya 2 ayat majmuk kepada ayat tunggal.

8. Membina ayat majmuk daripada ayat tunggal. Literasi

4. Membina sekurangnya 2 majmuk dengan betul. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(18)

22.Murid membacakan petikan pada buku teks ms88.

23.Murid diminta membina ayat majmuk dalam buku tulis berdasarkan situasi 1.

24.Murid diberikan bimbingan untuk menggunakan kata hubung yang sesuai digunakan bagi membina ayat majmuk.

25.Murid diminta membina ayat tunggal daripada ayat majmuk berdasarkan situasi 2. 26.Murid literasi membina ayat tunggal daripada ayat majmuk dengan bimbingan guru, 27.Murid menyelesaikan aktiviti ms6.

28.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu KHAMIS

Tarikh 12 Mei 2016 Masa 1100-1200 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 3.3.3., 2.6.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

7. Menjawab sekurangnya 3 daripada 6 soalan pemahaman dengan betul

8. Menyatakan sekurangnya 1 ilmu yang diperolehi daripada bacaan tersebut.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

ABM buku teks, , buku aktiviti,

(19)

19.Murid diminta membacakan petikann.

20.Murid disoal pengetahuan baharu yang mereka perolehi daripada petikan tersebut. 21.Murid berpasangan menjawab soalan pemahaman.

22.Perbincangan jawapan antara guru dengan murid. 23.Murid diminta menyelesaikan buku aktiviti ms7. 24.Murid membuat refleksi dengan baik.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu JUMAAT

Tarikh 13 Mei 2016 Masa 1000-1130 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.3, 5.2.3 Literasi - 2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

7. Mencatat maklumat dengan betul megikut susunan. 8. .Menceritakan maklumat dengan betul berdasarkan

rangsangan. Literasi

4. Menulis sekurangnya 4 perkataan suku kata tertutup dengan betul.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

(20)

19.Murid membaca teks ms90.

20.Murid diterangkan dengan kata majmuk.

21.Murid menyenaraikan kata majmuk pada emel dalam buku teks. 22.Murid menguasai membina ayat berdasarkan kata majmuk tersebut.

23.Murid literasi diberikan bimbingan mengenalpasti dan menulis kata majmuk daripada buku teks.

24.Murid menyelesaikan aktiviti ms8.

25.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu ISNIN

Tarikh 9 Mei 2016 Masa 740-840 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 2.5.3, 3.6.2 Literasi -2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

5. Menulis satu pengumuman dengan betul berdasarkan maklumat yang diberikan.

Literasi

5. Membina dan menulis 6 perkataan suku kata tertutup. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

ABM buku teks, buku aktiviti,

(21)

29.Murid berbincang dalam kumpulan berkenaan dengan petikan pada ms86 30.Murid membaca buku teks ms86.

31.Murid menulis pengumuman di dalam buku tulis.

32.Murid literasi menulis perkataan yang diminta oleh guru berdasarkan teks. 33.Murid literasi menulis perkataan pada ruangan pengumuman yang diminta oleh

guru.

34.Murid menguasai menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms4. 35.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu SELASA

Tarikh 10 Mei 2016 Masa 840-940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.2,4.3.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

9. Menulis 3 pantun dengan lengkap dalam buku tulis. 10.Mengenalpasti cara membina pantun dengan

melihat kepada penghujung bunyi setiap baris. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(22)

29.Murid diminta membacakan satu rangkap pantun pada buku teks ms87.

30.Murid diterangkan oleh guru berkenaan pembayang maksud dan maksud pada buku teks.

31.Murid menyalin dapatan tersebut.

32.Murid secara berpasangan dimnta melengkapkan pantun Taman Mini. 33.Murid menyalin kembali pantun di dalam buku tulis.

34.Murid menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms 5. 35.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu RABU

Tarikh 11 Mei 2016 Masa 0810-0940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 5.3.1, 2.3.1 Literasi -7.4

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat KSSR

9. memisahkan dengan betul sekurangnya 2 ayat majmuk kepada ayat tunggal.

10.Membina ayat majmuk daripada ayat tunggal. Literasi

5. Membina sekurangnya 2 majmuk dengan betul. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(23)

29.Murid membacakan petikan pada buku teks ms88.

30.Murid diminta membina ayat majmuk dalam buku tulis berdasarkan situasi 1.

31.Murid diberikan bimbingan untuk menggunakan kata hubung yang sesuai digunakan bagi membina ayat majmuk.

32.Murid diminta membina ayat tunggal daripada ayat majmuk berdasarkan situasi 2. 33.Murid literasi membina ayat tunggal daripada ayat majmuk dengan bimbingan guru, 34.Murid menyelesaikan aktiviti ms6.

35.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu KHAMIS

Tarikh 12 Mei 2016 Masa 1100-1200 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 3.3.3., 2.6.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

9. Menjawab sekurangnya 3 daripada 6 soalan pemahaman dengan betul

10. Menyatakan sekurangnya 1 ilmu yang diperolehi daripada bacaan tersebut.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

ABM buku teks, , buku aktiviti,

(24)

25.Murid diminta membacakan petikann.

26.Murid disoal pengetahuan baharu yang mereka perolehi daripada petikan tersebut. 27.Murid berpasangan menjawab soalan pemahaman.

28.Perbincangan jawapan antara guru dengan murid. 29.Murid diminta menyelesaikan buku aktiviti ms7. 30.Murid membuat refleksi dengan baik.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu JUMAAT

Tarikh 13 Mei 2016 Masa 1000-1130 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.3, 5.2.3 Literasi - 2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

9. Mencatat maklumat dengan betul megikut susunan. 10. .Menceritakan maklumat dengan betul berdasarkan

rangsangan. Literasi

5. Menulis sekurangnya 4 perkataan suku kata tertutup dengan betul.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

(25)

26.Murid membaca teks ms90.

27.Murid diterangkan dengan kata majmuk.

28.Murid menyenaraikan kata majmuk pada emel dalam buku teks. 29.Murid menguasai membina ayat berdasarkan kata majmuk tersebut.

30.Murid literasi diberikan bimbingan mengenalpasti dan menulis kata majmuk daripada buku teks.

31.Murid menyelesaikan aktiviti ms8.

32.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu ISNIN

Tarikh 9 Mei 2016 Masa 740-840 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 2.5.3, 3.6.2 Literasi -2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

6. Menulis satu pengumuman dengan betul berdasarkan maklumat yang diberikan.

Literasi

6. Membina dan menulis 6 perkataan suku kata tertutup. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

ABM buku teks, buku aktiviti,

(26)

36.Murid berbincang dalam kumpulan berkenaan dengan petikan pada ms86 37.Murid membaca buku teks ms86.

38.Murid menulis pengumuman di dalam buku tulis.

39.Murid literasi menulis perkataan yang diminta oleh guru berdasarkan teks. 40.Murid literasi menulis perkataan pada ruangan pengumuman yang diminta oleh

guru.

41.Murid menguasai menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms4. 42.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu SELASA

Tarikh 10 Mei 2016 Masa 840-940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.2,4.3.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

11.Menulis 3 pantun dengan lengkap dalam buku tulis. 12.Mengenalpasti cara membina pantun dengan

melihat kepada penghujung bunyi setiap baris. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(27)

36.Murid diminta membacakan satu rangkap pantun pada buku teks ms87.

37.Murid diterangkan oleh guru berkenaan pembayang maksud dan maksud pada buku teks.

38.Murid menyalin dapatan tersebut.

39.Murid secara berpasangan dimnta melengkapkan pantun Taman Mini. 40.Murid menyalin kembali pantun di dalam buku tulis.

41.Murid menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms 5. 42.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu RABU

Tarikh 11 Mei 2016 Masa 0810-0940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 5.3.1, 2.3.1 Literasi -7.4

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat KSSR

11.memisahkan dengan betul sekurangnya 2 ayat majmuk kepada ayat tunggal.

12.Membina ayat majmuk daripada ayat tunggal. Literasi

6. Membina sekurangnya 2 majmuk dengan betul. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(28)

36.Murid membacakan petikan pada buku teks ms88.

37.Murid diminta membina ayat majmuk dalam buku tulis berdasarkan situasi 1.

38.Murid diberikan bimbingan untuk menggunakan kata hubung yang sesuai digunakan bagi membina ayat majmuk.

39.Murid diminta membina ayat tunggal daripada ayat majmuk berdasarkan situasi 2. 40.Murid literasi membina ayat tunggal daripada ayat majmuk dengan bimbingan guru, 41.Murid menyelesaikan aktiviti ms6.

42.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu KHAMIS

Tarikh 12 Mei 2016 Masa 1100-1200 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 3.3.3., 2.6.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

11. Menjawab sekurangnya 3 daripada 6 soalan pemahaman dengan betul

12. Menyatakan sekurangnya 1 ilmu yang diperolehi daripada bacaan tersebut.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

ABM buku teks, , buku aktiviti,

(29)

31.Murid diminta membacakan petikann.

32.Murid disoal pengetahuan baharu yang mereka perolehi daripada petikan tersebut. 33.Murid berpasangan menjawab soalan pemahaman.

34.Perbincangan jawapan antara guru dengan murid. 35.Murid diminta menyelesaikan buku aktiviti ms7. 36.Murid membuat refleksi dengan baik.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu JUMAAT

Tarikh 13 Mei 2016 Masa 1000-1130 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.3, 5.2.3 Literasi - 2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

11. Mencatat maklumat dengan betul megikut susunan. 12. .Menceritakan maklumat dengan betul berdasarkan

rangsangan. Literasi

6. Menulis sekurangnya 4 perkataan suku kata tertutup dengan betul.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

(30)

33.Murid membaca teks ms90.

34.Murid diterangkan dengan kata majmuk.

35.Murid menyenaraikan kata majmuk pada emel dalam buku teks. 36.Murid menguasai membina ayat berdasarkan kata majmuk tersebut.

37.Murid literasi diberikan bimbingan mengenalpasti dan menulis kata majmuk daripada buku teks.

38.Murid menyelesaikan aktiviti ms8.

39.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu ISNIN

Tarikh 9 Mei 2016 Masa 740-840 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 2.5.3, 3.6.2 Literasi -2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

7. Menulis satu pengumuman dengan betul berdasarkan maklumat yang diberikan.

Literasi

7. Membina dan menulis 6 perkataan suku kata tertutup. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

ABM buku teks, buku aktiviti,

(31)

43.Murid berbincang dalam kumpulan berkenaan dengan petikan pada ms86 44.Murid membaca buku teks ms86.

45.Murid menulis pengumuman di dalam buku tulis.

46.Murid literasi menulis perkataan yang diminta oleh guru berdasarkan teks. 47.Murid literasi menulis perkataan pada ruangan pengumuman yang diminta oleh

guru.

48.Murid menguasai menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms4. 49.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu SELASA

Tarikh 10 Mei 2016 Masa 840-940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.2,4.3.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

13.Menulis 3 pantun dengan lengkap dalam buku tulis. 14.Mengenalpasti cara membina pantun dengan

melihat kepada penghujung bunyi setiap baris. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(32)

43.Murid diminta membacakan satu rangkap pantun pada buku teks ms87.

44.Murid diterangkan oleh guru berkenaan pembayang maksud dan maksud pada buku teks.

45.Murid menyalin dapatan tersebut.

46.Murid secara berpasangan dimnta melengkapkan pantun Taman Mini. 47.Murid menyalin kembali pantun di dalam buku tulis.

48.Murid menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms 5. 49.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu RABU

Tarikh 11 Mei 2016 Masa 0810-0940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 5.3.1, 2.3.1 Literasi -7.4

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat KSSR

13.memisahkan dengan betul sekurangnya 2 ayat majmuk kepada ayat tunggal.

14.Membina ayat majmuk daripada ayat tunggal. Literasi

7. Membina sekurangnya 2 majmuk dengan betul. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(33)

43.Murid membacakan petikan pada buku teks ms88.

44.Murid diminta membina ayat majmuk dalam buku tulis berdasarkan situasi 1.

45.Murid diberikan bimbingan untuk menggunakan kata hubung yang sesuai digunakan bagi membina ayat majmuk.

46.Murid diminta membina ayat tunggal daripada ayat majmuk berdasarkan situasi 2. 47.Murid literasi membina ayat tunggal daripada ayat majmuk dengan bimbingan guru, 48.Murid menyelesaikan aktiviti ms6.

49.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu KHAMIS

Tarikh 12 Mei 2016 Masa 1100-1200 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 3.3.3., 2.6.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

13. Menjawab sekurangnya 3 daripada 6 soalan pemahaman dengan betul

14. Menyatakan sekurangnya 1 ilmu yang diperolehi daripada bacaan tersebut.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

ABM buku teks, , buku aktiviti,

(34)

37.Murid diminta membacakan petikann.

38.Murid disoal pengetahuan baharu yang mereka perolehi daripada petikan tersebut. 39.Murid berpasangan menjawab soalan pemahaman.

40.Perbincangan jawapan antara guru dengan murid. 41.Murid diminta menyelesaikan buku aktiviti ms7. 42.Murid membuat refleksi dengan baik.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu JUMAAT

Tarikh 13 Mei 2016 Masa 1000-1130 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.3, 5.2.3 Literasi - 2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

13. Mencatat maklumat dengan betul megikut susunan. 14. .Menceritakan maklumat dengan betul berdasarkan

rangsangan. Literasi

7. Menulis sekurangnya 4 perkataan suku kata tertutup dengan betul.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

(35)

40.Murid membaca teks ms90.

41.Murid diterangkan dengan kata majmuk.

42.Murid menyenaraikan kata majmuk pada emel dalam buku teks. 43.Murid menguasai membina ayat berdasarkan kata majmuk tersebut.

44.Murid literasi diberikan bimbingan mengenalpasti dan menulis kata majmuk daripada buku teks.

45.Murid menyelesaikan aktiviti ms8.

46.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu ISNIN

Tarikh 9 Mei 2016 Masa 740-840 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 2.5.3, 3.6.2 Literasi -2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

8. Menulis satu pengumuman dengan betul berdasarkan maklumat yang diberikan.

Literasi

8. Membina dan menulis 6 perkataan suku kata tertutup. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

ABM buku teks, buku aktiviti,

(36)

50.Murid berbincang dalam kumpulan berkenaan dengan petikan pada ms86 51.Murid membaca buku teks ms86.

52.Murid menulis pengumuman di dalam buku tulis.

53.Murid literasi menulis perkataan yang diminta oleh guru berdasarkan teks. 54.Murid literasi menulis perkataan pada ruangan pengumuman yang diminta oleh

guru.

55.Murid menguasai menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms4. 56.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu SELASA

Tarikh 10 Mei 2016 Masa 840-940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.2,4.3.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

15.Menulis 3 pantun dengan lengkap dalam buku tulis. 16.Mengenalpasti cara membina pantun dengan

melihat kepada penghujung bunyi setiap baris. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(37)

50.Murid diminta membacakan satu rangkap pantun pada buku teks ms87.

51.Murid diterangkan oleh guru berkenaan pembayang maksud dan maksud pada buku teks.

52.Murid menyalin dapatan tersebut.

53.Murid secara berpasangan dimnta melengkapkan pantun Taman Mini. 54.Murid menyalin kembali pantun di dalam buku tulis.

55.Murid menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms 5. 56.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu RABU

Tarikh 11 Mei 2016 Masa 0810-0940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 5.3.1, 2.3.1 Literasi -7.4

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat KSSR

15.memisahkan dengan betul sekurangnya 2 ayat majmuk kepada ayat tunggal.

16.Membina ayat majmuk daripada ayat tunggal. Literasi

8. Membina sekurangnya 2 majmuk dengan betul. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(38)

50.Murid membacakan petikan pada buku teks ms88.

51.Murid diminta membina ayat majmuk dalam buku tulis berdasarkan situasi 1.

52.Murid diberikan bimbingan untuk menggunakan kata hubung yang sesuai digunakan bagi membina ayat majmuk.

53.Murid diminta membina ayat tunggal daripada ayat majmuk berdasarkan situasi 2. 54.Murid literasi membina ayat tunggal daripada ayat majmuk dengan bimbingan guru, 55.Murid menyelesaikan aktiviti ms6.

56.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu KHAMIS

Tarikh 12 Mei 2016 Masa 1100-1200 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 3.3.3., 2.6.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

15. Menjawab sekurangnya 3 daripada 6 soalan pemahaman dengan betul

16. Menyatakan sekurangnya 1 ilmu yang diperolehi daripada bacaan tersebut.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

ABM buku teks, , buku aktiviti,

(39)

43.Murid diminta membacakan petikann.

44.Murid disoal pengetahuan baharu yang mereka perolehi daripada petikan tersebut. 45.Murid berpasangan menjawab soalan pemahaman.

46.Perbincangan jawapan antara guru dengan murid. 47.Murid diminta menyelesaikan buku aktiviti ms7. 48.Murid membuat refleksi dengan baik.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu JUMAAT

Tarikh 13 Mei 2016 Masa 1000-1130 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.3, 5.2.3 Literasi - 2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

15. Mencatat maklumat dengan betul megikut susunan. 16. .Menceritakan maklumat dengan betul berdasarkan

rangsangan. Literasi

8. Menulis sekurangnya 4 perkataan suku kata tertutup dengan betul.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

(40)

47.Murid membaca teks ms90.

48.Murid diterangkan dengan kata majmuk.

49.Murid menyenaraikan kata majmuk pada emel dalam buku teks. 50.Murid menguasai membina ayat berdasarkan kata majmuk tersebut.

51.Murid literasi diberikan bimbingan mengenalpasti dan menulis kata majmuk daripada buku teks.

52.Murid menyelesaikan aktiviti ms8.

53.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu ISNIN

Tarikh 9 Mei 2016 Masa 740-840 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 2.5.3, 3.6.2 Literasi -2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

9. Menulis satu pengumuman dengan betul berdasarkan maklumat yang diberikan.

Literasi

9. Membina dan menulis 6 perkataan suku kata tertutup. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

ABM buku teks, buku aktiviti,

(41)

57.Murid berbincang dalam kumpulan berkenaan dengan petikan pada ms86 58.Murid membaca buku teks ms86.

59.Murid menulis pengumuman di dalam buku tulis.

60.Murid literasi menulis perkataan yang diminta oleh guru berdasarkan teks. 61.Murid literasi menulis perkataan pada ruangan pengumuman yang diminta oleh

guru.

62.Murid menguasai menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms4. 63.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu SELASA

Tarikh 10 Mei 2016 Masa 840-940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.2,4.3.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

17.Menulis 3 pantun dengan lengkap dalam buku tulis. 18.Mengenalpasti cara membina pantun dengan

melihat kepada penghujung bunyi setiap baris. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(42)

57.Murid diminta membacakan satu rangkap pantun pada buku teks ms87.

58.Murid diterangkan oleh guru berkenaan pembayang maksud dan maksud pada buku teks.

59.Murid menyalin dapatan tersebut.

60.Murid secara berpasangan dimnta melengkapkan pantun Taman Mini. 61.Murid menyalin kembali pantun di dalam buku tulis.

62.Murid menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms 5. 63.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu RABU

Tarikh 11 Mei 2016 Masa 0810-0940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 5.3.1, 2.3.1 Literasi -7.4

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat KSSR

17.memisahkan dengan betul sekurangnya 2 ayat majmuk kepada ayat tunggal.

18.Membina ayat majmuk daripada ayat tunggal. Literasi

9. Membina sekurangnya 2 majmuk dengan betul. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(43)

57.Murid membacakan petikan pada buku teks ms88.

58.Murid diminta membina ayat majmuk dalam buku tulis berdasarkan situasi 1.

59.Murid diberikan bimbingan untuk menggunakan kata hubung yang sesuai digunakan bagi membina ayat majmuk.

60.Murid diminta membina ayat tunggal daripada ayat majmuk berdasarkan situasi 2. 61.Murid literasi membina ayat tunggal daripada ayat majmuk dengan bimbingan guru, 62.Murid menyelesaikan aktiviti ms6.

63.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu KHAMIS

Tarikh 12 Mei 2016 Masa 1100-1200 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 3.3.3., 2.6.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

17. Menjawab sekurangnya 3 daripada 6 soalan pemahaman dengan betul

18. Menyatakan sekurangnya 1 ilmu yang diperolehi daripada bacaan tersebut.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

ABM buku teks, , buku aktiviti,

(44)

49.Murid diminta membacakan petikann.

50.Murid disoal pengetahuan baharu yang mereka perolehi daripada petikan tersebut. 51.Murid berpasangan menjawab soalan pemahaman.

52.Perbincangan jawapan antara guru dengan murid. 53.Murid diminta menyelesaikan buku aktiviti ms7. 54.Murid membuat refleksi dengan baik.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu JUMAAT

Tarikh 13 Mei 2016 Masa 1000-1130 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.3, 5.2.3 Literasi - 2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

17. Mencatat maklumat dengan betul megikut susunan. 18. .Menceritakan maklumat dengan betul berdasarkan

rangsangan. Literasi

9. Menulis sekurangnya 4 perkataan suku kata tertutup dengan betul.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

(45)

54.Murid membaca teks ms90.

55.Murid diterangkan dengan kata majmuk.

56.Murid menyenaraikan kata majmuk pada emel dalam buku teks. 57.Murid menguasai membina ayat berdasarkan kata majmuk tersebut.

58.Murid literasi diberikan bimbingan mengenalpasti dan menulis kata majmuk daripada buku teks.

59.Murid menyelesaikan aktiviti ms8.

60.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu ISNIN

Tarikh 9 Mei 2016 Masa 740-840 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 2.5.3, 3.6.2 Literasi -2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

10.Menulis satu pengumuman dengan betul berdasarkan maklumat yang diberikan.

Literasi

10.Membina dan menulis 6 perkataan suku kata tertutup. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

ABM buku teks, buku aktiviti,

(46)

64.Murid berbincang dalam kumpulan berkenaan dengan petikan pada ms86 65.Murid membaca buku teks ms86.

66.Murid menulis pengumuman di dalam buku tulis.

67.Murid literasi menulis perkataan yang diminta oleh guru berdasarkan teks. 68.Murid literasi menulis perkataan pada ruangan pengumuman yang diminta oleh

guru.

69.Murid menguasai menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms4. 70.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu SELASA

Tarikh 10 Mei 2016 Masa 840-940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.2,4.3.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

19.Menulis 3 pantun dengan lengkap dalam buku tulis. 20.Mengenalpasti cara membina pantun dengan

melihat kepada penghujung bunyi setiap baris. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(47)

64.Murid diminta membacakan satu rangkap pantun pada buku teks ms87.

65.Murid diterangkan oleh guru berkenaan pembayang maksud dan maksud pada buku teks.

66.Murid menyalin dapatan tersebut.

67.Murid secara berpasangan dimnta melengkapkan pantun Taman Mini. 68.Murid menyalin kembali pantun di dalam buku tulis.

69.Murid menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms 5. 70.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu RABU

Tarikh 11 Mei 2016 Masa 0810-0940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 5.3.1, 2.3.1 Literasi -7.4

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat KSSR

19.memisahkan dengan betul sekurangnya 2 ayat majmuk kepada ayat tunggal.

20.Membina ayat majmuk daripada ayat tunggal. Literasi

10.Membina sekurangnya 2 majmuk dengan betul. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(48)

64.Murid membacakan petikan pada buku teks ms88.

65.Murid diminta membina ayat majmuk dalam buku tulis berdasarkan situasi 1.

66.Murid diberikan bimbingan untuk menggunakan kata hubung yang sesuai digunakan bagi membina ayat majmuk.

67.Murid diminta membina ayat tunggal daripada ayat majmuk berdasarkan situasi 2. 68.Murid literasi membina ayat tunggal daripada ayat majmuk dengan bimbingan guru, 69.Murid menyelesaikan aktiviti ms6.

70.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu KHAMIS

Tarikh 12 Mei 2016 Masa 1100-1200 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 3.3.3., 2.6.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

19. Menjawab sekurangnya 3 daripada 6 soalan pemahaman dengan betul

20. Menyatakan sekurangnya 1 ilmu yang diperolehi daripada bacaan tersebut.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

ABM buku teks, , buku aktiviti,

(49)

55.Murid diminta membacakan petikann.

56.Murid disoal pengetahuan baharu yang mereka perolehi daripada petikan tersebut. 57.Murid berpasangan menjawab soalan pemahaman.

58.Perbincangan jawapan antara guru dengan murid. 59.Murid diminta menyelesaikan buku aktiviti ms7. 60.Murid membuat refleksi dengan baik.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu JUMAAT

Tarikh 13 Mei 2016 Masa 1000-1130 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.3, 5.2.3 Literasi - 2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

19. Mencatat maklumat dengan betul megikut susunan. 20. .Menceritakan maklumat dengan betul berdasarkan

rangsangan. Literasi

10. Menulis sekurangnya 4 perkataan suku kata tertutup dengan betul.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

(50)

61.Murid membaca teks ms90.

62.Murid diterangkan dengan kata majmuk.

63.Murid menyenaraikan kata majmuk pada emel dalam buku teks. 64.Murid menguasai membina ayat berdasarkan kata majmuk tersebut.

65.Murid literasi diberikan bimbingan mengenalpasti dan menulis kata majmuk daripada buku teks.

66.Murid menyelesaikan aktiviti ms8.

67.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu ISNIN

Tarikh 9 Mei 2016 Masa 740-840 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 2.5.3, 3.6.2 Literasi -2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

11.Menulis satu pengumuman dengan betul berdasarkan maklumat yang diberikan.

Literasi

11.Membina dan menulis 6 perkataan suku kata tertutup. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

ABM buku teks, buku aktiviti,

(51)

71.Murid berbincang dalam kumpulan berkenaan dengan petikan pada ms86 72.Murid membaca buku teks ms86.

73.Murid menulis pengumuman di dalam buku tulis.

74.Murid literasi menulis perkataan yang diminta oleh guru berdasarkan teks. 75.Murid literasi menulis perkataan pada ruangan pengumuman yang diminta oleh

guru.

76.Murid menguasai menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms4. 77.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu SELASA

Tarikh 10 Mei 2016 Masa 840-940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.2,4.3.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

21.Menulis 3 pantun dengan lengkap dalam buku tulis. 22.Mengenalpasti cara membina pantun dengan

melihat kepada penghujung bunyi setiap baris. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(52)

71.Murid diminta membacakan satu rangkap pantun pada buku teks ms87.

72.Murid diterangkan oleh guru berkenaan pembayang maksud dan maksud pada buku teks.

73.Murid menyalin dapatan tersebut.

74.Murid secara berpasangan dimnta melengkapkan pantun Taman Mini. 75.Murid menyalin kembali pantun di dalam buku tulis.

76.Murid menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms 5. 77.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu RABU

Tarikh 11 Mei 2016 Masa 0810-0940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 5.3.1, 2.3.1 Literasi -7.4

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat KSSR

21.memisahkan dengan betul sekurangnya 2 ayat majmuk kepada ayat tunggal.

22.Membina ayat majmuk daripada ayat tunggal. Literasi

11.Membina sekurangnya 2 majmuk dengan betul. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(53)

71.Murid membacakan petikan pada buku teks ms88.

72.Murid diminta membina ayat majmuk dalam buku tulis berdasarkan situasi 1.

73.Murid diberikan bimbingan untuk menggunakan kata hubung yang sesuai digunakan bagi membina ayat majmuk.

74.Murid diminta membina ayat tunggal daripada ayat majmuk berdasarkan situasi 2. 75.Murid literasi membina ayat tunggal daripada ayat majmuk dengan bimbingan guru, 76.Murid menyelesaikan aktiviti ms6.

77.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu KHAMIS

Tarikh 12 Mei 2016 Masa 1100-1200 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 3.3.3., 2.6.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

21. Menjawab sekurangnya 3 daripada 6 soalan pemahaman dengan betul

22. Menyatakan sekurangnya 1 ilmu yang diperolehi daripada bacaan tersebut.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

ABM buku teks, , buku aktiviti,

(54)

61.Murid diminta membacakan petikann.

62.Murid disoal pengetahuan baharu yang mereka perolehi daripada petikan tersebut. 63.Murid berpasangan menjawab soalan pemahaman.

64.Perbincangan jawapan antara guru dengan murid. 65.Murid diminta menyelesaikan buku aktiviti ms7. 66.Murid membuat refleksi dengan baik.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu JUMAAT

Tarikh 13 Mei 2016 Masa 1000-1130 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.3, 5.2.3 Literasi - 2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

21. Mencatat maklumat dengan betul megikut susunan. 22. .Menceritakan maklumat dengan betul berdasarkan

rangsangan. Literasi

11. Menulis sekurangnya 4 perkataan suku kata tertutup dengan betul.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

(55)

68.Murid membaca teks ms90.

69.Murid diterangkan dengan kata majmuk.

70.Murid menyenaraikan kata majmuk pada emel dalam buku teks. 71.Murid menguasai membina ayat berdasarkan kata majmuk tersebut.

72.Murid literasi diberikan bimbingan mengenalpasti dan menulis kata majmuk daripada buku teks.

73.Murid menyelesaikan aktiviti ms8.

74.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu ISNIN

Tarikh 9 Mei 2016 Masa 740-840 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 2.5.3, 3.6.2 Literasi -2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

12.Menulis satu pengumuman dengan betul berdasarkan maklumat yang diberikan.

Literasi

12.Membina dan menulis 6 perkataan suku kata tertutup. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

ABM buku teks, buku aktiviti,

(56)

78.Murid berbincang dalam kumpulan berkenaan dengan petikan pada ms86 79.Murid membaca buku teks ms86.

80.Murid menulis pengumuman di dalam buku tulis.

81.Murid literasi menulis perkataan yang diminta oleh guru berdasarkan teks. 82.Murid literasi menulis perkataan pada ruangan pengumuman yang diminta oleh

guru.

83.Murid menguasai menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms4. 84.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu SELASA

Tarikh 10 Mei 2016 Masa 840-940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Ekonomi kita

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.2,4.3.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

23.Menulis 3 pantun dengan lengkap dalam buku tulis. 24.Mengenalpasti cara membina pantun dengan

melihat kepada penghujung bunyi setiap baris. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(57)

78.Murid diminta membacakan satu rangkap pantun pada buku teks ms87.

79.Murid diterangkan oleh guru berkenaan pembayang maksud dan maksud pada buku teks.

80.Murid menyalin dapatan tersebut.

81.Murid secara berpasangan dimnta melengkapkan pantun Taman Mini. 82.Murid menyalin kembali pantun di dalam buku tulis.

83.Murid menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms 5. 84.Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu RABU

Tarikh 11 Mei 2016 Masa 0810-0940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 5.3.1, 2.3.1 Literasi -7.4

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat KSSR

23.memisahkan dengan betul sekurangnya 2 ayat majmuk kepada ayat tunggal.

24.Membina ayat majmuk daripada ayat tunggal. Literasi

12.Membina sekurangnya 2 majmuk dengan betul. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan

pengguna

(58)

78.Murid membacakan petikan pada buku teks ms88.

79.Murid diminta membina ayat majmuk dalam buku tulis berdasarkan situasi 1.

80.Murid diberikan bimbingan untuk menggunakan kata hubung yang sesuai digunakan bagi membina ayat majmuk.

81.Murid diminta membina ayat tunggal daripada ayat majmuk berdasarkan situasi 2. 82.Murid literasi membina ayat tunggal daripada ayat majmuk dengan bimbingan guru, 83.Murid menyelesaikan aktiviti ms6.

84.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu KHAMIS

Tarikh 12 Mei 2016 Masa 1100-1200 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 3.3.3., 2.6.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

23. Menjawab sekurangnya 3 daripada 6 soalan pemahaman dengan betul

24. Menyatakan sekurangnya 1 ilmu yang diperolehi daripada bacaan tersebut.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

ABM buku teks, , buku aktiviti,

(59)

67.Murid diminta membacakan petikann.

68.Murid disoal pengetahuan baharu yang mereka perolehi daripada petikan tersebut. 69.Murid berpasangan menjawab soalan pemahaman.

70.Perbincangan jawapan antara guru dengan murid. 71.Murid diminta menyelesaikan buku aktiviti ms7. 72.Murid membuat refleksi dengan baik.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu JUMAAT

Tarikh 13 Mei 2016 Masa 1000-1130 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pertanian dan Penternakan

Standard Pembelajaran KSSR – 1.6.3, 5.2.3 Literasi - 2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

23. Mencatat maklumat dengan betul megikut susunan. 24. .Menceritakan maklumat dengan betul berdasarkan

rangsangan. Literasi

12. Menulis sekurangnya 4 perkataan suku kata tertutup dengan betul.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna

(60)

75.Murid membaca teks ms90.

76.Murid diterangkan dengan kata majmuk.

77.Murid menyenaraikan kata majmuk pada emel dalam buku teks. 78.Murid menguasai membina ayat berdasarkan kata majmuk tersebut.

79.Murid literasi diberikan bimbingan mengenalpasti dan menulis kata majmuk daripada buku teks.

80.Murid menyelesaikan aktiviti ms8.

81.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

82.

83.Murid menyelesaikan aktiviti ms8.

84.Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Referensi
