• Tidak ada hasil yang ditemukan

rph bm tahun 3 minggu 4 ke5etan

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "rph bm tahun 3 minggu 4 ke5etan"

Copied!
6
0
0

Teks penuh

(1)

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu ISNIN

Tarikh 25 Januari 2016 Masa 740-840 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

keselamatan

Standard Pembelajaran 1.3.3, 5.1.4

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Menerangkan kata kerja aktif tak transitif. 2. Memberi contoh kata kerja aktif tak transitif Murid linus

1. Membaca perkataan kata kerja tak transitif Elemen Merentas Kurikulum Bahasa

ABM buku teks, buku aktiviti

Aktiviti PdP

1. Guru membacakan teks lagu saya ada kuda. 2. Murid menyanyikan lagu saya ada kuda. 3. Murid membacakan teks pada ms 18.

4. Murid diterangkan dengan kata kerja aktif tak transitif. 5. Murid membuat aktiviti pada buku aktiviti ms 17. 6. Perbincangan antara guru dengan murid.

7. Murid membuat refleksi pembelajaran hari ini.

(2)

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu SELASA

Tarikh 26 Januari 2016 Masa 0710-0840 Darjah Tahun 3 Tajuk / Standard

Kandungan/

Fokus pembelajaran

Keselamatan

Standard Pembelajaran 2.2.2, 3.2.6

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Membaca beberapa perkataan digraf dan konsonan bergabung.

2. Menjavvab beberapa soalan dengan betul Murid linus

1. Membacakan perkataan yang mengandungi digraph dan konsonan bergabung.

Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir,

ABM buku teks, buku aktiviti

Aktiviti PdP

1. Murid diminta membacakan buku teks mukasurat 19.

2. Murid diterangkan berkenaan dengan digraph dan konsonan bergabung. 3. Murid dipilih membacakan perkataan tersebut.

4. Murid diminta menyelesaikan aktiviti pada muka surat 18. 5. Perbincangan antara guru dengan murid.

6. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu RABU

(3)

Kandungan/

Fokus pembelajaran

Standard Pembelajaran 2.2.3, 3.5.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Membaca teks dengan sebutan yang betul. 2. Menyalin teks dengan tepat.

Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir,

ABM buku teks, buku aktiviti

Aktiviti PdP

1. Murid diminta membacakan teks mukasurat 20. 2. Murid membina ayat berdasarkan gambar.

3. Murid menyiapkan tugasan di dalam buku aktiviti ms 19. 4. Perbincangan di antara guru dengan murid.

5. Murid diberikan kerja rumah ms 20.

6. Murid membuat refleksi pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu KHAMIS

Tarikh 28 Januari 2016 Masa 710-840 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

(4)

Standard Pembelajaran

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Menjawab soalan linus saringan satu.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir,

ABM lembaran kerja linus

Aktiviti PdP

1. Murid diedarkan dengan lembaran kerja. 2. Murid menyiapkan lembaran kerja.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu JUMAAT

Tarikh 29 Januari 2016 Masa 740-840 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Panduan Keselamatan

(5)

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : 2. Memberikan respon dengan betul.

3. Menulis beberapa respon dengan bantuan guru.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir,

ABM buku teks, , buku aktiviti

Aktiviti PdP

1. Perbincangan kerja rumah.

2. Murid dipilih secara rawak untuk membacakan teks ms 21. 3. Murid memberikan respon terhadap buku teks tersebut. 4. Murid membuat aktiviti pada mukasurat 21.

5. Perbincangan.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu JUMAAT

Tarikh 29 Januari 2016 Masa 0740-0840 Darjah Tahun 3 Tajuk / Standard

Kandungan/

Fokus pembelajaran

Panduan Keselamatan

(6)

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Mengenapasti kata tanya yang terdapat pada ayat. 2. Membina ayat tanya daripada javvapan yang diberikan.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir,

ABM buku teks, buku aktiviti

Aktiviti PdP

1. Murid diminta membacakan petikan pada ms 22. 2. Murid diterangkan berkenaan penggunaan ayat tanya. 3. Murid membuat aktiviti pada ms 22.

4. Perbincangan antara guru dengan murid.

5. Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Referensi
