• Tidak ada hasil yang ditemukan

Mata Pelajaran dan Kelas dan

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2018

Membagikan "Mata Pelajaran dan Kelas dan"

Copied!
1
0
0

Teks penuh

(1)

CONTOH RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

RBT

Mata Pelajaran dan Kelas

Teknologi Maklumat Dan Komunikasi ;

5 Rajin ___/___ orang (m4)

Tajuk/Tema

2.0 Memahami fungsi Peranti Rangkaian Komputer

Masa

09.15 hingga 10.15 pagi (60 minit)

Standard

Pembelajaran

2.1 Menamakan peranti rangkaian komputer

2.2 Menerangkan fungsi peranti rangkaian

Objektif

Pembelajaran Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :1 Menyatakan kegunaan dan peranti rangkaian 2 Menjelaskan kegunaan dan menamakan peranti 3 Mengenalpasti kelebihan penggunaan rangkaian dan kelebihan peranti rangkaian

4 Melakar satu plan komputer beserta sambungan rangkaian

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran

Set Induksi

Guru bersoal jawab berkaitan peranti rangkaian Guru mengaitkan jawapan murid dengan gambar model peranti rangkaian

Langkah 1

Murid dikehendaki menyebutkan peralatan yang ada Murid mengenalpasti peralatan yang ada.

Langkah 2

Guru menerangkan jenis-jenis peralatan yang ada wayar dan tanpa wayar

Langkah 3

Guru mengarahkan murid melakarkan peralatan dalam computer yang telah disambungkan secara rangkaian

Murid dikehendaki melukiskan peralatan tanpa wayar dan melabelkan dengan betul

Penutup

Murid membuat rumusan tentang pelajaran pada hari ini dengan bimbingan guru.

Elemen Merentas Kurikulum (EMK)

1. Kreativiti dan Inovatif – menjana idea 2. Nilai murni – boleh berkomunikasi dengan baik

Bahan Bantu

Belajar Peralatan ICT Gambarajah projek.

Penilaian pengajaran dan pembelajaran

Penilaian secara lisan dilakukan pada akhir tajuk semasa proses pengajaran dan pembelajaran.

Refleksi

Referensi
