• Tidak ada hasil yang ditemukan

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "RANCANGAN PELAJARAN HARIAN"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Mata Pelajaran : Matematik Tahun Dua Aman Tajuk : Pecahan

Masa : 60 minit Standard Kandungan : 6.1 Standard Pembelajaran : 6.1 ( iii)

Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

a. Melorek gambarajah mengikut pecahan yang diberi.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran:

1. Murid membuat pemerhatian terhadap sebiji oren yang dipotong kepada 4 bahagian.Rangsang murid untuk memberi jawapan seperti, suku, setengah dan satu daripada empat bahagian.

2 Murid membuat lipatan kertas yang mempunyai bahagian yang sama dan mewarnakan satu bahagian. Murid tunjuk lipatan kertas dan sebutkan pecahan tersebut.

3. Murid dibahagikan kepada enam kumpulan dan diberi beberapa keping kertas berwarna dalam pelbagai bentuk. Guru menunjukkan kad pecahan dan setiap kumpulan membuat lipatan dan mewarnakan bahagian berdasarkan pecahan tersebut.

4. Murid diberi sehelai lembaran kerja dan melorekkan gambarajah berdasarkan pecahan yang diberi.

Pedagogi:

Perbincangan, Demontrasi, Konstektual Elemen Merentas Kurikulum (EMK): Kreativiti (melipat kertas)

Nilai dan Sikap:

Bekerjasama, prihatin dan menghargai masa. Bahan Bantu Belajar:

Bahan konkrit(oren, kek), pensel warna, kad pecahan, lembaran kerja Pentaksiran:

(2)

Referensi

Dokumen terkait

Dan Pembelajaran Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat lukisan pemandangan di sawah padi berdasarkan empat standard kandungan. Refleksi

2.Murid lain mencatatkan faktor-faktor penentangan dalam kumpulan amsing- masing murid seronok dengan persembahan lakonan Kebolehan murid mengumpul fakta daripada dialog.

Di akhir pengajaran dan pembelajaran saya mendapati semua murid dapat menyatakan sekurang-kurangnya 2 daripada 3 otot yang terlibat semasa melakukan aktiviti daya tahan

Murid mempelajari 5 ciri dan 5 tingkah laku khas haiwan untuk melindungi diri daripada musuh.. Murid dibimbing untuk memahami bagaimana ciri dan tingkah laku khas tersebut

Murid melihat objek pembelajaran yang telah disediakan oleh guru berkaitan dengan tugas-tugas Rasul. Setiap kumpulan dibekalkan satu kad imbasan yang mengandungi

mengejek pekerjaan orang lain dan menganggap pekerjaan sendiri lebih baik daripada pekerjaan lainnya 10.Toraja adalah suku bangsa yang terdapat di ..... Sulawesi 11.Berikut yang