• Tidak ada hasil yang ditemukan

26. Membentuk dan Membuat Binaan (Asemblaj)

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "26. Membentuk dan Membuat Binaan (Asemblaj)"

Copied!
1
0
0

Teks penuh

(1)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN SENI VISUAL

TAHUN 4 Tarikh

Masa

Kelas 4

Bidang Membentuk dan Membuat Binaan

Tema Objek Buatan Manusia

Tajuk Arca Robot

Aktiviti Asemblaj Standard

Pembelajaran

3.1 Persepsi Estetik

3.1.1 Unsur Seni 3.1.1.1, 3.1.1.2,

3.1.1.3

3.1.2 Prinsip Rekaan

3.1.2.1, 3.1.2.2

3.2 Aplikasi Seni 3.2.1 Media

3.2.1.1, 3.2.1.2

3.2.2 Teknik dan Proses

3.2.2.1 Teknik asemblaj

3.3 Ekspresi Kreatif 3.3.1 3.3.2 3.3.3

3.4 Apresiasi Seni

3.4.1 3.4.2 3.4.3

Objektif Pembelajaran

Pada akhir pembelajaran, murid dapat;

1. mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada arca teknik asemblaj.

2. mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual, media, serta proses dan teknik dalam penghasilan arca teknik asemblaj.

3. mengaplikasikan pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual, media serta proses dan teknik dalam penghasilan arca teknik asemblaj.

4. membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan menumpukan pada aspek bahasa seni visual.

Aktiviti PdP Persepsi Estetik

1. Guru menunjukkan contoh asemblaj. 2. Guru memberi definisi asemblaj.

3. Guru membincangkan bahasa seni visual yang terdapat pada contoh asemblaj.

Aplikasi Seni

1. Guru memperkenalkan media yang digunakan. 2. Guru menunjuk cara penghasilan asemblaj.

3. Guru meminta murid meneroka media untuk menghasilkan asemblaj.

Ekspresi Kreatif

1. Murid memanipulasikan bahan secara kreatif. 2. Murid menghasilkan asemblaj.

Apresiasi Seni

1. Murid mempamerkan karya yang dihasilkan.

2. Murid menceritakan pengalaman sendiri dalam proses penghasilan karya

3. Murid menghargai dan menceritakan karya sendiri dan rakan. EMK Keusahawan, Kreativiti dan Inovasi

Penilaian PdP 1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat asemblaj berdasarkan empat standard kandungan.

Bahan Bantu Belajar

1. Alat : gunting

2. Bahan : gam, bahan kutipan dan bahan lain yang sesuai 3. Bahan Bantu Belajar : Contoh-contoh asemblaj.

Refleksi Pada akhir pengajaran;

Referensi
