RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL KELAS 2 I
TARIKH/ HARI 7 JANUARI 2018 (AHAD) MASA 10.15 – 10.45 (30 minit)
UNIT Ajaran Agama Keluarga Saya
TAJUK Patuh Kepada Ajaran Agama
STANDARD KANDUNGAN
1.0 Kepatuhan kepada Ajaran Agama
STANDARD PEMBELAJARAN
1.1 Memberi contoh perlakuan patuh kepada ajaran agama dalam keluarga. 1.4 Melahirkan perasaan apabila patuh kepada ajaran agama.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Memberi contoh perlakuan patuh kepada ajaran agama dalam keluarga 2. Melahirkan perasaan apabila patuh kepada ajaran agama.
AKTIVITI PDPC 1. Guru menunjukkan gambar perlakuan patuh kepada ajaran agama.
2. Guru bersoal jawab dengan murid berkaitan gambar perlakuan patuh kepada ajaran agama. 3. Murid diminta untuk menyatakan contoh perlakuan patuh kepada ajaran agama dalam keluarga
murid.
4. Murid disoal oeh guru berkaitan perasaan murid apabila patuh kepada ajaran agama. 5. Murid menyiapkan lembaran kerja yang diedarkan oleh guru.
6. Guru membuat rumusan isi pelajaran hari ini.
AKTIVITI PAK-21 Peta I-think
BAHAN BANTU BELAJAR
Buku Teks, Kad Gambar, Lembaran Kerja
KBAT Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
Nilai Murni Kepercayaan Kepada Tuhan Kreativiti Menjana idea
PETA PEMIKIRAN I-THINK
Peta bulatan Peta buih Peta dakap Peta alir Peta pokok Peta Buih Berganda Peta titi Peta pelbagai alir
PENTAKSIRAN/ PENILAIAN
Lembaran kerja Pemerhatian Lisan Tugasan
Hasil kerja Kuiz Drama Projek
REFLEKSI ____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran yang ditetapkan. ____ / ____ orang murid yang tidak mencapai objektif dan diberi bimbingan.
CATATAN Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
Mesyuarat Cuti Bencana/ Cuti Khas Program Sekolah Cuti Peristiwa/ Cuti Umum Mengiringi Murid Keluar Aktiviti Luar
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
UNIT Ajaran Agama Keluarga Saya
TAJUK Patuh Kepada Ajaran Agama
STANDARD KANDUNGAN
1.0 Kepatuhan kepada Ajaran Agama
STANDARD PEMBELAJARAN
1.1 Memberi contoh perlakuan patuh kepada ajaran agama dalam keluarga. 1.2 Menghuraikan tujuan patuh kepada ajaran agama dalam keluarga.
1.3 Menjelaskan kaitan antara patuh dalam ajaran agama dan taat kepada keluarga.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Memberi contoh perlakuan patuh kepada ajaran agama dalam keluarga 2. Menghuraikan tujuan patuh kepada ajaran agama dalam keluarga.
3. Menjelaskan kaitan antara patuh dalam ajaran agama dan taat kepada keluarga.
AKTIVITI PDPC 1. Guru menunjukkan gambar perlakuan patuh kepada ajaran agama.
2. Murid dibimbing oleh guru untuk memahami gambar tersebut.
3. Murid diminta membincangkan tujuan patuh kepada ajaran agama dan menghuraikannya dengan bimbingan guru.
4. Guru meminta murid mengaitkan perlakuan patuh kepada ajaran agama dengan taat kepada keluarga.
5. Murid dibimbing untuk menceritakan agama dan kepercayaan masing-masing. 6. Murid menyiapkan lembaran kerja yang diedarkan oleh guru.
7. Guru membuat rumusan isi pelajaran hari ini.
AKTIVITI PAK-21 Presentations (bercerita)
BAHAN BANTU BELAJAR
Buku Teks, Kad Gambar, Lembaran Kerja
KBAT Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
Nilai Murni Kepercayaan Kepada Tuhan Kreativiti Menjana idea
PETA PEMIKIRAN I-THINK
Peta bulatan Peta buih Peta dakap Peta alir Peta pokok Peta Buih Berganda Peta titi Peta pelbagai alir
PENTAKSIRAN/ PENILAIAN
Lembaran kerja Pemerhatian Lisan Tugasan
Hasil kerja Kuiz Drama Projek
REFLEKSI ____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran yang ditetapkan. ____ / ____ orang murid yang tidak mencapai objektif dan diberi bimbingan.
CATATAN Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
Mesyuarat Cuti Bencana/ Cuti Khas Program Sekolah Cuti Peristiwa/ Cuti Umum Mengiringi Murid Keluar Aktiviti Luar
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL KELAS 2 I
TARIKH/ HARI 11 JANUARI 2018 (KHAMIS) MASA 10.15 – 11.15 (90 minit)
UNIT Ajaran Agama Keluarga Saya
TAJUK Ajaran Agama Kami
STANDARD KANDUNGAN
STANDARD PEMBELAJARAN
1.1 Memberi contoh perlakuan patuh kepada ajaran agama dalam keluarga. 1.4 Melahirkan perasaan apabila patuh kepada ajaran agama.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Memberi contoh perlakuan patuh kepada ajaran agama dalam keluarga 2. Melahirkan perasaan apabila patuh kepada ajaran agama.
AKTIVITI PDPC 1. Guru menerangkan kepada murid berkaitan ajaran agama kami.
2. Guru menggunakan contoh gambar untuk mengukuhkan kefahaman murid. 3. Murid disoal jawab oleh guru
4. Murid diminta untuk menyatakan tempat beribadah bagi agama Buddha, Islam, Hindu dan Kristian.
5. Murid dibimbing oleh guru untuk melengkapkan ikrar dan membacanya di hadapan kelas. (buku teks m/s 4)
6. Murid menyiapkan lembaran kerja yang diedarkan oleh guru. 7. Guru membuat rumusan isi pelajaran hari ini.
AKTIVITI PAK-21 Examples (contoh)
BAHAN BANTU BELAJAR
Buku Teks, Kad Gambar, Lembaran Kerja
KBAT Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
Nilai Murni Kepercayaan Kepada Tuhan Kreativiti Menjana idea
PETA PEMIKIRAN I-THINK
Peta bulatan Peta buih Peta dakap Peta alir Peta pokok Peta Buih Berganda Peta titi Peta pelbagai alir
PENTAKSIRAN/ PENILAIAN
Lembaran kerja Pemerhatian Lisan Tugasan
Hasil kerja Kuiz Drama Projek
REFLEKSI ____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran yang ditetapkan. ____ / ____ orang murid yang tidak mencapai objektif dan diberi bimbingan.
CATATAN Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
Mesyuarat Cuti Bencana/ Cuti Khas Program Sekolah Cuti Peristiwa/ Cuti Umum Mengiringi Murid Keluar Aktiviti Luar
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL KELAS 2 I
TARIKH/ HARI 14 JANUARI 2018 (AHAD) MASA 10.15 – 10.45 (30 minit)
UNIT Ajaran Agama Keluarga Saya
TAJUK Patuh Kepada Ajaran Agama
STANDARD KANDUNGAN
1.0 Kepatuhan kepada Ajaran Agama
STANDARD PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Memberi contoh perlakuan patuh kepada ajaran agama dalam keluarga 2. Menghuraikan tujuan patuh kepada ajaran agama dalam keluarga. 3. Melahirkan perasaan apabila patuh kepada ajaran agama. 4. Melaksanakan sikap patuh kepada ajaran agama dalam keluarga.
AKTIVITI PDPC 1. Guru menyediakan borang temu bual di atas kertas yang besar dan diletakkan di atas meja. 2. Murid secara bergilir-gilir menulis jawapan mereka di atas kertas tersebut.
3. Beberapa orang murid dipilih untuk membentangkan hasil dapatan mereka.
4. Murid diminta memainkan peranan perlakuan patuh kepada ajaran agama yang diamalkan dalam keluarga masing-masing.
5. Guru betindak sebagai pembimbing.
6. Murid menyiapkan lembaran kerja yang diedarkan oleh guru. 7. Guru membuat rumusan isi pelajaran hari ini.
AKTIVITI PAK-21 Table cloth
BAHAN BANTU BELAJAR
Buku Teks, Borang temu bual, Lembaran Kerja
KBAT Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
Nilai Murni Kepercayaan Kepada Tuhan Kreativiti Menjana idea
PETA PEMIKIRAN I-THINK
Peta bulatan Peta buih Peta dakap Peta alir Peta pokok Peta Buih Berganda Peta titi Peta pelbagai alir
PENTAKSIRAN/ PENILAIAN
Lembaran kerja Pemerhatian Lisan Tugasan
Hasil kerja Kuiz Drama Projek
REFLEKSI ____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran yang ditetapkan. ____ / ____ orang murid yang tidak mencapai objektif dan diberi bimbingan.
CATATAN Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
Mesyuarat Cuti Bencana/ Cuti Khas Program Sekolah Cuti Peristiwa/ Cuti Umum Mengiringi Murid Keluar Aktiviti Luar
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL KELAS 2 I
TARIKH/ HARI 16 JANUARI 2018 (SELASA) MASA 8.15 – 9.45 (90 minit)
UNIT Baik Hati Keluarga Bahagia
TAJUK Baik Hati Keluarga Bahagia
STANDARD KANDUNGAN
2.0 Baik Hati
STANDARD PEMBELAJARAN
2.1 Menyenaraikan jenis bantuan yang boleh diberikan kepada keluarga. 2.2 Menjelaskan cara memberi bantuan kepada keluarga.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
AKTIVITI PDPC 1. Guru meminta murid menerangkan maksud baik hati. 2. Guru mengaitkan jawapan murid dengan isi pelajaran hari ini.
3. Murid diminta menyatakan jenis bantuan yang boleh diberikan kepada keluarga berdasarkan gambar yang ditunjukkan oleh guru.
4. Murid dibimbing untuk menyatakan jenis bantuan kepada ahli keluarga daripada aspek kebendaan, sumbangan tenaga dan sokongan moral.
5. Murid dibimbing untuk bercerita tentang pengalaman mereka memberikan bantuan kepada keluarga.
6. Murid menyiapkan lembaran kerja yang diedarkan oleh guru. 7. Guru membuat rumusan isi pelajaran hari ini.
AKTIVITI PAK-21 Using Large Picture Card
BAHAN BANTU BELAJAR
Buku Teks, Kad Gambar, Lembaran Kerja
KBAT Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
Nilai Murni Baik hati Kreativiti Menjana idea
PETA PEMIKIRAN I-THINK
Peta bulatan Peta buih Peta dakap Peta alir Peta pokok Peta Buih Berganda Peta titi Peta pelbagai alir
PENTAKSIRAN/ PENILAIAN
Lembaran kerja Pemerhatian Lisan Tugasan
Hasil kerja Kuiz Drama Projek
REFLEKSI ____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran yang ditetapkan. ____ / ____ orang murid yang tidak mencapai objektif dan diberi bimbingan.
CATATAN Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
Mesyuarat Cuti Bencana/ Cuti Khas Program Sekolah Cuti Peristiwa/ Cuti Umum Mengiringi Murid Keluar Aktiviti Luar
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL KELAS 2 I
TARIKH/ HARI 18 JANUARI 2018 (KHAMIS) MASA 10.15 – 11.15 (90 minit)
UNIT Baik Hati Keluarga Bahagia
TAJUK Bantu-membantu Amalan Mulia
STANDARD KANDUNGAN
2.0 Baik Hati
STANDARD PEMBELAJARAN
2.2 Menjelaskan cara memberi bantuan kepada keluarga. 2.3 Menganalisis kesan memberi bantuan kepada keluarga.
2.4 Menzahirkan perasaan apabila memberi bantuan kepada keluarga.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: 1. Menjelaskan cara memberi bantuan kepada keluarga. 2. Menganalisis kesan memberi bantuan kepada keluarga.
3. Menzahirkan perasaan apabila memberi bantuan kepada keluarga.
2. Guru meminta murid bergerak ke hadapan.
3. Murid diminta melihat dan berfikir apakah kesan dan perasaan berdasarkan kad tindakan tersebut. 4. Murid dibimbing memberikan jawapan.
5. Murid menyiapkan lembaran kerja yang diedarkan oleh guru. 6. Guru membuat rumusan isi pelajaran hari ini.
AKTIVITI PAK-21 Gallery Walk
BAHAN BANTU BELAJAR
Buku Teks, Kad Gambar, Lembaran Kerja
KBAT Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
Nilai Murni Baik hati Kreativiti Menjana idea
PETA PEMIKIRAN I-THINK
Peta bulatan Peta buih Peta dakap Peta alir Peta pokok Peta Buih Berganda Peta titi Peta pelbagai alir
PENTAKSIRAN/ PENILAIAN
Lembaran kerja Pemerhatian Lisan Tugasan
Hasil kerja Kuiz Drama Projek
REFLEKSI ____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran yang ditetapkan. ____ / ____ orang murid yang tidak mencapai objektif dan diberi bimbingan.
CATATAN Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
Mesyuarat Cuti Bencana/ Cuti Khas Program Sekolah Cuti Peristiwa/ Cuti Umum Mengiringi Murid Keluar Aktiviti Luar
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL KELAS 2 I
TARIKH/ HARI 23 JANUARI 2018 (SELASA) MASA 8.15 – 9.45 (90 minit)
UNIT Baik Hati Keluarga Bahagia
TAJUK Baik Hati dalam Keluarga
STANDARD KANDUNGAN
2.0 Baik Hati
STANDARD PEMBELAJARAN
2.1 Menyenaraikan jenis bantuan yang boleh diberikan kepada keluarga. 2.2 Menjelaskan cara memberi bantuan kepada keluarga.
2.3 Menganalisis kesan memberi bantuan kepada keluarga. 2.5 Mengamalkan sikap memberi bantuan kepada keluarga.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. menyenaraikan jenis bantuan yang boleh diberikan kepada keluarga. 2. menjelaskan cara memberi bantuan kepada keluarga.
3. menganalisis kesan memberi bantuan kepada keluarga. 4. mengamalkan sikap memberi bantuan kepada keluarga.
AKTIVITI PDPC 1. Guru memberikan situasi bergambar kepada murid.
2. Murid diminta melakonkan sikap baik hati terhadap ahli keluarga berdasarkan situasi yang diberi. 3. Guru bertindak sebagai pembimbing.
keluarga.
5. Murid dibimbing oleh guru untuk menyatakan kesan apabika membantu ahli keluarga. 6. Murid menyiapkan lembaran kerja yang diedarkan oleh guru.
7. Guru membuat rumusan isi pelajaran hari ini.
AKTIVITI PAK-21 Presentation (main peranan)
BAHAN BANTU BELAJAR
Buku Teks, Kad Gambar, Lembaran Kerja
KBAT Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
Nilai Murni Baik hati Kreativiti Menjana idea
PETA PEMIKIRAN I-THINK
Peta bulatan Peta buih Peta dakap Peta alir Peta pokok Peta Buih Berganda Peta titi Peta pelbagai alir
PENTAKSIRAN/ PENILAIAN
Lembaran kerja Pemerhatian Lisan Tugasan
Hasil kerja Kuiz Drama Projek
REFLEKSI ____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran yang ditetapkan. ____ / ____ orang murid yang tidak mencapai objektif dan diberi bimbingan.
CATATAN Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
Mesyuarat Cuti Bencana/ Cuti Khas Program Sekolah Cuti Peristiwa/ Cuti Umum Mengiringi Murid Keluar Aktiviti Luar
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL KELAS 2 I
TARIKH/ HARI 25 JANUARI 2018 (KHAMIS) MASA 10.15 – 11.15 (90 minit)
UNIT Tanggungjawab Saya dalam Keluarga
TAJUK Tanggungjawab dalam Keluarga
STANDARD KANDUNGAN
2.0 Tanggungjawab terhadap keluarga
STANDARD PEMBELAJARAN
3.1 Menyenaraikan contoh tanggungjawab terhadap keluarga.
3.2 Menjelaskan cara melaksanakan tanggungjawab terhadap keluarga.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: 1. menyenaraikan contoh tanggungjawab terhadap keluarga.
2. menjelaskan cara melaksanakan tanggungjawab terhadap keluarga.
AKTIVITI PDPC 1. Guru menulis beberapa perkataan iaitu ‘contoh tanggungjawab terhadap keluarga’ di papan tulis. 2. Murid diminta memahami dan menyenaraikan contoh tanggungjawab terhadap keluarga. 3. Murid diberi peluang berbincang bersama rakan.
4. Guru dan murid berbincang jawapan yang disenaraikan oleh murid.
5. Murid dibimbing menjelaskan cara melaksanakan tanggungjawab terhadap keluarga. 6. Murid menyiapkan lembaran kerja yang diedarkan oleh guru.
7. Guru membuat rumusan isi pelajaran hari ini.
AKTIVITI PAK-21 Talk partners
BAHAN BANTU BELAJAR
KBAT Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
Nilai Murni Bertanggungjawab Kreativiti Menjana idea
PETA PEMIKIRAN I-THINK
Peta bulatan Peta buih Peta dakap Peta alir Peta pokok Peta Buih Berganda Peta titi Peta pelbagai alir
PENTAKSIRAN/ PENILAIAN
Lembaran kerja Pemerhatian Lisan Tugasan
Hasil kerja Kuiz Drama Projek
REFLEKSI ____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran yang ditetapkan. ____ / ____ orang murid yang tidak mencapai objektif dan diberi bimbingan.
CATATAN Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
Mesyuarat Cuti Bencana/ Cuti Khas Program Sekolah Cuti Peristiwa/ Cuti Umum Mengiringi Murid Keluar Aktiviti Luar
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL KELAS 2 I
TARIKH/ HARI 28 JANUARI 2018 (AHAD) MASA 10.15 – 10.45 (30 minit)
UNIT Tanggungjawab Saya dalam Keluarga
TAJUK Kepentingan Tanggungjawab dalam Keluarga
STANDARD KANDUNGAN
2.0 Tanggungjawab terhadap keluarga
STANDARD PEMBELAJARAN
3.3 Menghuraikan kepentingan melaksanakan tanggungjawab terhadap keluarga 3.4 Menzahirkan perasaan apabila melaksanakan tanggungjawab terhadap keluarga.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. menghuraikan kepentingan melaksanakan tanggungjawab terhadap keluarga 2. menzahirkan perasaan apabila melaksanakan tanggungjawab terhadap keluarga.
AKTIVITI PDPC 1. Guru menunjukkan gambar di hadapan kelas.
2. Murid diminta menyatakan kepentingan melaksanakan tanggungjawab terhadap keluarga berdasarkan gambar.
3. Guru bertindak sebagai pembimbing.
4. Murid juga perlu menyatakan perasaan apabila melaksanakan tanggungjawab terhadap keluarga. 5. Murid perlu menghasilkan peta minda mengenai kepentingan tanggungjawab terhadap keluarga
mengikut kreativiti masing-masing.
6. Guru membuat rumusan isi pelajaran hari ini.
AKTIVITI PAK-21 Using Large Picture Card, Mind map
BAHAN BANTU BELAJAR
Buku Teks, Kad Gambar
KBAT Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
KURIKULUM PETA PEMIKIRAN I-THINK
Peta bulatan Peta buih Peta dakap Peta alir Peta pokok Peta Buih Berganda Peta titi Peta pelbagai alir
PENTAKSIRAN/ PENILAIAN
Lembaran kerja Pemerhatian Lisan Tugasan
Hasil kerja Kuiz Drama Projek
REFLEKSI ____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran yang ditetapkan. ____ / ____ orang murid yang tidak mencapai objektif dan diberi bimbingan.
CATATAN Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
Mesyuarat Cuti Bencana/ Cuti Khas Program Sekolah Cuti Peristiwa/ Cuti Umum Mengiringi Murid Keluar Aktiviti Luar
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL KELAS 2 I
TARIKH/ HARI 30 JANUARI 2018 (SELASA) MASA 8.15 – 9.45 (30 minit)
UNIT Tanggungjawab Saya dalam Keluarga
TAJUK Rumah Tanggungjawab
STANDARD KANDUNGAN
2.0 Tanggungjawab terhadap keluarga
STANDARD PEMBELAJARAN
3.1 Menyenaraikan contoh tanggungjawab terhadap keluarga.
3.4 Menzahirkan perasaan apabila melaksanakan tanggungjawab terhadap keluarga.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: 1. menyenaraikan contoh tanggungjawab terhadap keluarga.
2. menzahirkan perasaan apabila melaksanakan tanggungjawab terhadap keluarga.
AKTIVITI PDPC 1. Guru menunjukkan hasil ‘Rumah Tanggungjawab’ di hadapan kelas.
2. Guru menerangkan kepada murid alatan dan bahan yang diperlukan untuk membuat ‘Rumah Tanggungjawab’.
3. Guru menerangkan dan menunjukkan langkah-langkah yang perlu untuk menghasilkan ‘Rumah Tanggungjawab’.
4. Murid dibimbing untuk menghasilkan ‘Rumah Tanggungjawab’ mengikut kreativiti masing-masing. 5. Setelah siap, murid diminta mempamerkan hasil kraf tangan di Sudut Pendidikan Moral.
6. Guru membuat rumusan isi pelajaran hari ini.
AKTIVITI PAK-21 Quick Quiz, examples.
BAHAN BANTU BELAJAR
Buku Teks, Rumah Tanggungjawab, pen penanda, kertas lukisan, 2 kertas warna berlainan warna, gam.
KBAT Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
Nilai Murni Bertanggungjawab Kreativiti Menjana idea
PETA PEMIKIRAN Peta bulatan Peta buih Peta dakap Peta alir
PENTAKSIRAN/ PENILAIAN
Lembaran kerja Pemerhatian Lisan Tugasan
Hasil kerja Kuiz Drama Projek
REFLEKSI ____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran yang ditetapkan. ____ / ____ orang murid yang tidak mencapai objektif dan diberi bimbingan.
CATATAN Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: